Veikparki
 

Velosipēds un riteņbraukšana ir ieguvusi lielu popularitāti aktīvās atpūtas un veselīga dzīvesveida cienītāju, tūristu, kā arī dabas draugu vidū. Tāpēc arī Madonas novada Tūrisma informācijas centrs ir izveidojis 3 jaunas velo maršrutus, kas aptver skaistākās novada vietas, tādējādi radot kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanas iespēju, sekmējot veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Jaunu velo maršrutu ieviešana un piedāvāšana ir arī viens no veidiem kā veicināt arvien lielāku tūristu-riteņbraucēju piesaisti atpūtai Madonas novadā.


Sagatavotie maršrutu drukas materiāli aptver gan precīzu un visaptverošu kartogrāfisko informāciju, gan pa ceļam apskatāmo ievērojamāko dabas un tūrisma objektu aprakstus.

Pirmais velo maršruts “Kāla ezera apkārtne un Gaiziņa pakalni” ir 47 km garš. Tas ir ļoti ainavisks, ar gleznainām skatu panorāmām, kā arī kalnains, pārmaiņus vedot gan kalnā, gan lejā. Maršruts ved cauri Vestienas aizsargājamo ainavu apvidum, ietverot arī Latvijas augstāko virsotni – Gaiziņkalnu. Maršruts ir aizraujošs arī tāpēc, ka tā ietvaros Jums ir iespēja gan apciemot vairākas interesantas lauku saimniecības – apskatot dažādus mājdzīvniekus, mājputnus un augļu dārzus, gan ir iespēja ielūkoties divos novada muzejos, gan aktīvi izmantot Kāla ezera peldvietas un atpūsties ezera krastā.

Materiāls sagatavots vienlaikus trijās valodās – latviešu, angļu un krievu valodās, lai atvieglotu to lietošanu ārvalstu tūristiem.

Velomaršruta karte pieejama pielikumā pievienotajā PDF failā:
"Kāla ezera apkārtne un Gaiziņa pakalni"
Sagatavoti arī GPS un KML faili tiem riteņbraucējiem, kuri izmanto navigācijas ierīces:
"Kāla ezera apkārtne un Gaiziņa pakalni"   GPX  KML

(Ja .GPX, vai .KML failus vēlaties lietot Android ierīcē (tālrunī, planšetdatorā), jādodas uz https://play.google.com/store un meklētājā jāieraksta .GPX, attiecīgi jāuzinstalē (ja tāda jau nav uzinstalēta) kāda no vairāk kā 200 aplikācijām, kuras atbalsta attiecīgos failus. .GPX failus atbalsta arī rokas GPS ierīces, piemēram Garmin.)

Maršruta kartes pieejamas šādās vietās (iespējams tiks papildinātas):

Kartes sagatavotājs: SIA “Karšu izdevniecība Jāņa Sēta”

Izdevējs: Madonas novada pašvaldības Tūrisma informācijas centrs, 2015 gads


Velo nomas punkti Madonas novadā.


LAI LABI RIPO! 
Copyright © 2008-2017 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »