"Lielā dziesmu vieta" - virsdiriģenta Haralda Medņa māja “Dzintari”    Haralda Medņa māja “Dzintari” uz rekonstrukcijas laiku ir SLĒGTA!
   Gaidīsim ciemos pēc remonta!


* Elza Rudenāja (1911-1998) - lazdoniete, visus pēckara gadus rupējusies par novadniekiem, Madonas muzeja dibinātāja un vadītāja (1944-1990). Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiras Ordeņa virsniece. „Man žēl, ka tagadējie bērni, dzīvodami tik vienādās dienās, zaudē un nejūt to jaukumu, ko dod svētdienas”, saka Elza Rudenāja.

* Artis Kumsārs (1942-2013). Praulēnietis, Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas direktors (1976-2012), savas idejas „Latviešu mūzikas svētki” realizētājs, folklorists. Grāmatu „Madonas vērtums” un „Stipruma grāmata” autors. Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiras Atzinības krusta kavalieris. „Dariet nu jūs tālāk…”, sacījis Artis Kumsārs, kuram Vistiņlejas kapsētā uzstādīts tēlnieka Ģirta Burvja piemineklis “Ceļā uz dziesmu”.

* Haralds Mednis (1906-2000). No 1925. gada Praulienas II pakāpes pamatskolas pārzinis, pēc gada Lazdonas draudzes kora diriģents. IX Vispārējo dziesmu svētku koru sacensības laureāts, iegūstot Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa balvu “Sudraba šķīvis”. Leģendārs Vispārējo dziesmu svētku virsdiriģents. “Ja es nebūtu no zemes nācis, varbūt nolūztu. Grūtā brīdī man jātiek dārzā un jāška rakt, lai domāšana noskaidrotos. Un tad manī ieplūst zemes spēks”, saka Haralds Mednis.

* Haralda Medņa mājā "Dzintari" ir apskatāmas izstādes par Pirmo latviešu skolēnu koru svētku vēsturi un virsdiriģentu Haraldu Medni. “1866. gada 18. jūlijs bija tā diena, kas Lazdonas draudzes bērniem par svētku dienu no mācītāja bija nodomāta. Svētkiem pašiem bija dalīties uz divi daļām: pirmā baznīcā, otra mācītāja muižā” – “Ceļa Biedris, 1866.g. 1.septembris. 

* “Šajā novadā notikušie Bērnu svētki ir pirmie latviešu skolēnu koru svētki”, saka Arnolds Klotiņš, Dr. art., J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas goda profesors. Lazdonas mācītājmuižā ir uzstādīts XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku objekts “Latvija skan”, autors novadnieks, mākslinieks Ivars Mailītis.

 
Piedāvājums:
* Izstāde “Pirmie latviešu skolēnu koru svētki 1866. gada 18. jūlijā Lazdonas mācītājmuižā”.
* Izstāde “Haralda Medņa (1906 - 2000) dzīvesstāsts – Lazdonas laiks”.
* XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku vides objekts “Latvija skan” Lazdonas mācītājmuižā (vides objekta mākslinieks Ivars Mailītis).
* Arta Kumsāra un Elzas Rudenājas kapa vietu Vistiņlejas kapsētā apmeklējums.
Kontakti:
Darba laiks:C: 9.00–18.00
Pārējā laikā pēc pieteikuma!
Adrese:Dzintari, Praulienas pagasts, Madonas novads
GPS:56.8358, 26.2661

Komentāri

Jūsu atstātais komentārs sniegs vērtējumu, atsauksmi un ierosinājumu.
Ja Jums radies kāds jautājams – izmantojiet sadaļā “kontakti” norādīto tālr.nr. vai e-pastu un sazinieties tūrisma pakalpojuma sniedzēju!
Labi

 Atpakaļ
Copyright © 2008-2018 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »