Veikparki
 

Novembrī muzejs aicina...

ziņa publicēta 20.10.2017
Aicinām apskatīt Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja piedāvātās izstādes un piedalies tā organizētajos pasākumos.

NOVEMBRA IZSTĀDES

Lielās izstāžu zāles

No 4. novembra- 10.decembrim- Skuja Braden "Žigli cauri laikiem" (3 lielās zāles).

Radošs mākslinieču duets, kurā darbojas latviešu māksliniece Inguna Skuja un amerikāņu māksliniece Melisa Braden. Ar nosaukumu “Skujabraden” māksliniecs darbojas kopš 20.gs. 90.gadu beigām un ar savu spilgto un individuālo rokrakstu atpazīstamas gan Latvijā, gan ārpus tas.  

 

No 4.novembra līdz 10.decembrim – Luka Berti “Cilvēks un daba Latvijā”

Izstādē būs redzama itāļu fotogrāfa un mākslinieka Luka Berti fiksētā Latvijas dabas ainava, tās skaistums. Fotogrāfijas tika veidotas ar mērķi atveidot Latvijas ainavu, ciematus ar tipiskajām koka mājām, baznīcas un lauku sētas.

 

Mansards

No 10.novembraKulinārais mantojums, tradīcijas un godu saimnieces novadā.

Izstāde iepazīstinās ar novada ēšanas paražām, virtuves piederumiem un svētku mielošanās tradīcijām. Novada goda saimnieču meistarība, gudrība, kulinārie noslēpumi un viltības toreiz un tagad, velkot paralēles ar ēšanas paradumiem mūsdienās.

 

Izstāžu zāles Mazā zāle

No 15.novembra ­– Luterāņu baznīcas Madonas novadā

Izstādē „Luterāņu baznīcas” eksponēsim to, kas gadu gaitā savākts muzeja krājumā par piecām Madonas novada draudzēm - Bērzaunes, Kalsnavas, Liezēres, Madonas un Vestienas, kā arī Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu baznīcām.

Novembrī –  Pastāvīgā ekspozīcija “Novada arheoloģija” un virtuālā ekspozīcija “Madonas novada senvēsture".

Atjaunotā pastāvīgā ekspozīcija “Novada arheoloģija” iepazīstina ar Madonas apkārtni no senāka laika posma pirms 10 000 gadu līdz 17.gadsimtam, kad Latvijas teritorijā pastāvīgi notika dažādu varu maiņas. Kopš oktobra sākuma ekspozīcijā ir jaunums – virtuālais interaktīvais stends “Madonas novada senvēsture”, kas, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, iepazīstina ar Valsts nozīmes arheoloģiskajiem pieminekļiem Madonas apkārtnē, kā arī – seno latgaļu – sēļu apģērbu 9.-12.gadsimtā.Izstāžu zāles foajē

Līdz 20.novembrim - Grāmatu ilustratore un grafiķe Hermīne Zelma Zalpētere (04.11.1917. – 1992.)

No 21.novembra – Augusts Lācis (09.12.1912. Ļaudona – 06.12.1993. Rīga)

 

Novembrī – biedrības Nigestes amatniecības nams veidotā izstāde par Madonas novada pagastu vēsturi.

 

Foajē eksponētās izstādes apskatāmas BEZMAKSAS


NOVEMBRA PASĀKUMI

3.novembrī plkst. 12.00 – Kalsnavas kultūras namā lasījumi, kas veltīti elektrifikācijas vēsturei novadā.


10.novembrī plkst. 15.00 izstādes “Kulinārais mantojums, tradīcijas un godu saimnieces novadā” atklāšana. Noslēdzas tūrisma akcija “Madonas novada garša 2017”

 

13. – 19.novembrim – Latvijas nedēļa

Radošu aktivitāšu un uzdevumu veidā skolēniem būs iespēja iepazītie ar Latvijas vēsturē nozīmīgiem notikumiem, iepazīties vai atkātot nozīmīgus faktus par Latvijas valsts simboliem.

 

15.novembrī plkst. 12.00 – ikmēneša tikšanās senioriem, ciklā “Dzīves un mākslas krāsās”. Tikšanās tēma “Luterāņu baznīcas senāk un tagad”, piedalīsies vairaki stāstnieki un lektori, kas pastāstīs par baznīcām vēsturiskā skatījumā, kā arī par to, kas šodien notiek baznīcās, kā tās daļēji mainījušas savu funkciju.

 

17.novembrī plkst. 12.00 – Madonas novada politiski represēto tikšanās muzejā, atzīmējot Valsts svētkus. Sarunas par šodien aktuālām lietām, par 2018.gadu, kad Madona ir Jaunatnes galvaspilsēta.

 

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve Sarkaņu pamatskolā


Novembrī  No Sarkaņu skolas vēstures

Pastāvīgi aplūkojamas četras dažādas etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas:

·         Amatniecības darba rīku kolekcija;

·         Mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija;

·         19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārojums;

·         Kopš 2017.gada jūlija atvērta jauna krājuma ekspozīcija tradicionālās tvertnes un mēri”.

 

Ekspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, komponistam un kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam.

Krājuma apskate ir bezmaksas. Ekskursija uz atklāto krājumu jāpiesaka iepriekš, zvanot uz tālr. 26579716 vai 20221997

Vairāk informācijas, zvanot uz Madonas muzeja Izstāžu zālēm: 64823844, 26102225 vai rakstot uz e-pastu: z.grinvalde@madona.lv. Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve - krājuma glabātāja Inese Sudāre, tālr. 26579716

Sīkākai informācijai sekot līdzi muzeja mājas lapā www.madonasmuzejs.lv un sociālajos portālos: www.facebook.com/muzejsmadona un www.twitter.com/muzejsmadona

 

Ziņu iesūtīja: muzeja izglītojošā darba nodaļas vadītāja Z.Grīnvalde, tel. +371 29418187
Ziņu publicēja: Ilze Stūre, tel. +371 29332642
Copyright © 2008-2017 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »