Sarkaņu amatu skola

IMG_8002-001.JPGIMG_8007-001.JPGIMG_79931.JPGIMG_7995-001.JPG

Sarkaņu amatu skola atrodas 2 km attālumā no Madonas pilsētas, asfaltētā ceļa Madona – Cesvaine malā. Amatnieku skola izveidota un iekārtota kādreizējās Sarkaņu pamatskolas telpās. Teritoriju gar ielas malu veido trīs ēku komplekss, no Madonas puses skatoties pirmajā laukakmeņu ēkā atrodas jaunā amatu skola, vidus laukakmeņu mājā šobrīd tiek iekārtota Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu kolekcijas glabātuve, bet zaļajā mājā darbojas Sarkaņu pagasta bibliotēka, blakus tai atrodas gaumīga atpūtas vieta - āra lasītava.

Piedāvājums:
* Ekskursija pa Sarkaņu amatu skolu: audēju, klūdziņu pinēju un rokdarbnieču darbnīcu apskate, oriģinālās Pētera Viļumsona stelles, aušanas demonstrējumi ar iespēju līdzdarboties, rokdarbu un pinēju pulciņu darbu apskate, iespēja tikties ar tautas daiļamata meistarēm Vandu Podiņu (trešdienās) un Inesi Mailīti (piektdienās). Darbnīcā darbojas ap 20 audējas. Iespēja pieteikties uz aušanas nodarbībām, iegādāties vai pasūtīt vietējā amatnieka Ģirta Ozola jostu aužamās galda stelles. Ekskursijas ilgums – 1 stunda. Ekskursijas tikai pēc iepriekšēja pieteikuma!

* Aušanas nodarbības – notiek katru piektdienu (11.00 - 18.00). Nodarbības vada tautas daiļamata meistare Inese Mailīte. Atbilstoši dalībnieku interesēm, tiek piedāvāta jostu, lakatu, brunču audumu, villaiņu, grīdceliņu vai segu aušana. Aušana notiek uz vairāk kā 100 gadus senajām ievērojamā Latvijas steļļu meistara Pētera Viļumsona stellēm, kur vienlaicīgi tiek uzvilkti velki 8 audeklu aušanai. Aušanas tradīciju saglabāšanai apkārtnes audējas ir sagatavojušas vairākas musturu grāmatas. Jostas un nelieli gobelēni tiek austi uz vietējā amatnieka Ģirta Ozola veidotajām galda stellēm. Mazās stelles šeit var arī iegādāties. Nodarbībās var piedalīties arī iesācēji, kam nav nekāda priekšstata par aušanas māku.

* Rokdarbu nodarbības – notiek katru trešdienu (11.00 - 18.00). Nodarbības vada tautas daiļamatu meistare Vanda Podiņa. Droši var teikt, ka nav tādas rokdarbu tehnikas, ko meistare savulaik nebūtu izmēģinājusi. Nodarbībās tiek piedāvāta: adīšana, tamborēšana, izšūšana, tautas tērpu izgatavošana, knipelēšana, mezglošana, pērļošana. Uz vietas redzami arī pulciņa dalībnieču izgatavotie rokdarbi.
Kontakti:
Darba laiks:Pēc pieteikuma!
Adrese:Sarkaņu pamatskola, Sarkaņi, Madonas novads
GPS:56.8793, 26.2635
Tālrunis:+371 29424739 (Valda Kļaviņa, LV, RU); +371 26987948 (Vanda Podiņa, LV, )
E-pasts:valda.klavina@madona.lv

Komentāri

Jūsu atstātais komentārs sniegs vērtējumu, atsauksmi un ierosinājumu.
Ja Jums radies kāds jautājams – izmantojiet sadaļā “kontakti” norādīto tālr.nr. vai e-pastu un sazinieties tūrisma pakalpojuma sniedzēju!
Labi

 Atpakaļ
Copyright © 2008-2018 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »